جمعه, 2 آبان 1393 Email  Rss
         
عنوان : پست يافته
خلاصه :
توضيحات :             

 

يكي از عادات خوب مردم ايران، كه نشانه اي از اعتماد عمومي آنها به شبكه گسترده پستي كشور  نيز محسوب مي شود، اين است كه به محض يافتن اسناد و مدارك ، آنها را به پست تحويل مي دهند. از اين طريق، سالانه، دهها هزار سند يا مدرك توسط شركت پست جمع آوري مي شود.

تا به حال، مردم ، با تحمل دشواري سفرهاي غيرضروري و صرف هزينه و زمان بسيار، خود به دنبال سند گم شده به پست مراجعه مي كردند، اما اينك، شركت پست جمهوري اسلامي ايران ، با هدف احترام  به اعتماد ارزشمند مردم و در جهت ارائه خدمات نوين، اقدام به راه اندازي سرويس پست يافته نموده است. هدف اين سرويس نوين، استرداد مدارك و اسناد يافته شده توسط مردم و شبكه پستي به صاحبان اصلي آنهاست.

واحدهاي خدمات پست يافته، پس از جمع آوري، جداسازي و ثبت مشخصات مدارك و اسناد پيدا شده، اطلاعات حاصله را براساس نوع يافته ها، طبقه بندي كرده و روزهاي آخر هفته از طريق مطبوعات، به اطلاع عموم  مي رسانند.

اين اطلاعات همچنين از طريق سايت رسمي شركت پست با آدرسwww.post.ir ارائه مي شود.مردم بامراجعه به دفاتر پستي و پر كردن فرم مشخصات و تعيين نوع سند گم شده ، از شركت پست درخواست مي كنند تا مدارك را ارسال نمايد. هزينه اندك اين سرويس، كه در پايان ارائه اسناد، از صاحبان آنها اخذ مي شود، براي سال 1380، 5000 ريال تعيين شده است.

 

 


بازگشت               چاپ چاپ

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت پست جمهوری اسلامی ایران است.
V3.9.8.6