عنوان : ضوابط انتصاب كاركنان در مشاغل كارشناسی و بالاتراعلام شد
کد خبر : ۱۲۸۱۷۵
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ 
ساعت : ۱۱:۱۲:۳۰

ضوابط انتصاب کارکنان در مشاغل کارشناسی و بالاتراعلام شد

 

طرح ضابطه مند شدن تخصیص ریف های سازمانی کارشناسی و بالاتر شرکت ملی پست تدوین و ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، نعمت خواه مدیر کل توسعه سرمایه انسانی ضمن بیان این مطلب گفت: جهت جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی و به منظور ساماندهی و ایجاد فضای  شایسته سالاری در زمینه اختصاص ردیف های سازمانی در شرکت ملی پست این طرح در سه سطح شغلی کارشناس، کارشناس مسئول و رئیس اداره تهیه گردیده است.

وی افزود:برای هر سطح شغلی شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده که تلفیقی است از معیارهای تجربی و علمی که مشتمل بر مواردی مانند سابقه خدمت، تجربه خدمت مرتبط با وظیفه، مدرک تحصیلی، دوره های آموزشی، ارزشیابی سالیانه و اخذ تشویق های مدیریتی می باشد.

نعمت خواه حداقل مدرک تحصیلی برای احراز ردیف های کارشناسی را لیسانس عنوان کرد و گفت: در خصوص کارکنان 28 سال سابقه برابر مصوبه هیات مدیره 10 درصد ردیف های سازمانی کارشناسی در نظر گرفته شده است که در صورت داشتن تجربیات ارزنده و شرایط احراز حداقل دیپلم و رعایت سایر شرایط لازم می توانند ردیف کارشناسی اخذ نمایند.

مدیر کل توسعه سرمایه انسانی ادامه داد: شرط اصلی در اختصاص ردیف ها، وجود ردیف سازمانی بلاتصدی در تشکیلات تفصیلی واحدها میباشد.

وی افزود:همچنین برابر این مصوبه شرط لازم برای تصدی ردیف های کارشناس مسئول و بالاتر حداقل داشتن رتبه ارشد  می باشد.

نعمت خواه با اشاره به اینکه انتصاب روسای ادارات برابر مصوبه شورای عالی اداری و با رعایت کامل آن صورت می پذیرد خاطر نشان کرد:برای ارزیابی کارکنان جهت اختصاص ردیف شغلی ، جداولی براساس معیارهای مشخص شده تهیه شده است که حداقل امتیاز لازم جهت ردیف کارشناسی و کارشناس مسئول 70 امتیاز و رئیس اداره 85 از 100 می باشد که تمامی واحدها موظفند برای اختصاص هر ردیف سازمانی جداول پیوست بخشنامه را تکمیل و به اداره کل توسعه سرمایه انسانی ارسال و در صورت تایید نسبت به صدور احکام اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: اعطای ردیف سازمانی کارشناس مسئول (به کارکنانی که از طریق آزمون استخدام ادواری تبدیل وضع شده اند صرفا پس از طی مدت سه سال از تاریخ تبدیل وضع ) امکان پذیرمی باشد.

مدیر کل توسعه سرمایه انسانی افزود: به منظور بهره گیری از ظرفیت زنان و جوانان توانمند برای تصدی پست های مدیریتی میزان تجربه مورد نیاز هریک از سطوح مدیریت حرفه ای (از تجربه خدمت دولتی) کمتر از 15 سال سابقه در مواردی که سایر شرایط احراز شده باشد به دو سوم زمان پیش بینی شده تقلیل می یابد.

نعمت خواه همچنین گفت:در صورت احراز شرایط تساوی در انتصاب مدیران حرفه ای ، اولویت انتصاب با زنان و جوانان توانمند (با سابقه زیر 15 سال) می باشد.


نمایش تعداد بازدیدها : 2012

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0