• En
    /  6
عنوان : سامانه ارائه خدمات الکترونیک به مودیان مالیات و مشاغل خودرو در شیراز راه اندازی شد.
تاريخ :
 ۱۳۹۰/۰۳/۲۳ 
ساعت : ۸:۱۸:۵۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کل کشور سامانه ارائه خدمات الکترونیک به مودیان مالیات و مشاغل خودروهای عمومی سبک و سنگین در شیراز راه اندازی شد

همزمان با شب میلاد حضرت امام جواد (ع) و با حضور دکتر علی عسکری ، رئیس سازمان امور مالیاتی کل کشور ، مهندس وکیلی معاون سازمان مربوطه ، مهندس مؤمنی مدیرکل اداره امور مالیاتی استان فارس، مبشری ، رئیس سازمان اقتصادی و دارائی استان فارس ، غلامرضا نجاری مدیرکل پست استان و تنی چند از مدیران ادارات مربوطه سامانه ارائه خدمات الکترونیک به مودیان مالیات و مشاغل خودروهای عمومی سبک و سنگین در ناحيه 713 پستی شیراز راه اندازی شد.

  این طرح که  شامل قبول اظهارنامه و توزیع مفاصا حساب مالکین تاکسی ، اتوبوس و مینی بوس و در مرحله اخیر کلیه خودروها و ارسال آن به مودی از طریق پست می باشد از امروز به صورت رسمی آغاز به کار کرد .

در ابتدای این مراسم غلامرضا نجاری مدیرکل پست استان ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین طی سخنانی با اشاره به وجود تعداد 1000 واحد پستی در استان که شامل 500 واحد شهری و 500 واحد روستائی می شوند به تجهیز کلیه واحدهای روستائی به اینترنت اشاره کرده که علاوه بر ارائه خدمات پستی و مخابراتی اقدام  به  ارائه خدمات پرداخت مالیات خودرو در دفاتر مذکور کرده و  عدم لزوم مراجعه روستائیان به شهر جهت دریافت سرویس های مذکور را در پی خواهد داشت . وی در ادامه اظهار داشت :" پست جهت ارائه سایر خدمات در شیفت های کاری متعدد آمادگی خود را اعلام داشته و در این راستا تاکنون نسبت  به ارائه 14 خدمت از خدمات اصلی شرکت آبفا شیراز ، ثبت نام مسکن مهر و همچنین ثبت نام متقاضیان مشاغل خانگی بصورت کاملا آنلاین(برخط)  اقدام نموده است .

در ادامه دکتر علی عسکری ، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مراسم افتتاح این سامانه در شیراز ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه مدیریت و کارکنان پست استان به دلیل ارائه خدمات مطلوب به مشتریان سازمان مربوطه به واگذاری سایر خدمات این سازمان به پست در آینده ای نزدیک اشاره کرده و افزود:این سامانه برای مالیات مشاغل خودروهای عمومی از قبیل وانت، تاکسی، اتوبوس، مینی بوس و انواع کامیون کاربرد دارد که صاحبان این خودروها می توانند ضمن ارائه اظهار نامه خود، مالیات سالانه خود را از طریق این سامانه پرداخت نمایند.

دکتر علی عسکری افزود: مودیان مالیاتی می توانند به جای مراجعه به ادارات امور مالیاتی با مراجعه به تمام دفاتر پستی مستقر در شهرها اظهار نامه خود را تسلیم کنند.

او ادامه داد: پس از اسکن از روی تمام مدارک مودیان، اطلاعات بر اساس آن مدارک تهیه شده و می توانند نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.

وی اضافه کرد: پس از 24 ساعت مفاصا حساب مالیاتی از طریق پست به آدرس مودیان ارسال خواهد شد.

عسکری، هزینه خدمات رسانی را برای مودیان 50 هزار ریال اعلام کرد و گفت: در کشور و در مجموع حدود یک میلیون و 600 هزار خودرو داریم که هر سال باید اظهار نامه ارائه دهند که با استفاده از این سامانه این روند با سرعت و دقت بیشتری انجام خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر این سامانه، امسال نیز بحث اظهارنامه های الکترونیکی را نیز داریم که تمامی مودیان مالیاتی می توانند اظهار نامه ها را به صورت الکترونیکی ارائه دهند و در صورت مراجعه به ادارات امور مالیاتی به صورت کاغذی نیز این کار انجام خواهد شد.

او اظهار داشت: به دنبال این هستیم تا با فراهم سازی زیرساختهای لازم، در آینده نزدیک مردم بتوانند از طریق دفاتر پستی و یا با استفاده از یارانه شخصی و در منزل اظهار نامه های خود را ارائه دهند.رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: تمام تلاش ما این است که خدمات خود را برای ارائه به مودیان تا نزدیک ترین نقطه توسعه دهیم.

عسکری گفت: سال قبل 135 هزار اظهار نامه الکترونیکی دریافت شد که تمام این اظهارنامه ها از طریق پست ارسال گردید و پیش بینی می شود اگر استقبال موديان امسال بیشتر شود یک تا 1/5 میلیون اظهار نامه الکترونیکی از طريق دفاتر پستی برای ما ارسال شود.

این سامانه که با همکاری اداره کل پست فارس و اداره کل امور مالیاتی این استان اجرا شده است گامی مهم در جهت ارائه خدمات سریعتر و بهتر به مشتریان ، کاهش صفوف مشتریان ، افزایش نظم و نیز تسهیل در ارائه خدمات مربوطه -با توجه به پراکندگی دامنه ارائه خدمت - و نیز عدم ارائه خدمات مربوطه در دفاتر مالیاتی و جلوگیری از ازدحام مردم در دفاتر مذکور  تلقی می شود. یادآور می گردد این طرح  علاوه بر کاهش تصدی گری دولت و کاهش آلودگی هوا از طریق کاهش سفرهای درون شهری، در تکریم مردم نیزنقش موثری داشته و از امروز بصورت رسمی کار خود را در شیراز آغاز نموده است که قرار است در مرحله بعد بصورت استانی ادامه یابد .

لازم به ذکر است مودیان با یک بار مراجعه به واحدهای پستی و تحویل مدارک به مسئول باجه مربوطه، برگه اظهارنامه و یا مفاصا حساب را دریافت و بعد از پرداخت مبلغ مالیات برگه تسویه حساب سالیانه خودرو را بعد از پاکت‌گذاری توسط اداره پست، درب منزل دریافت می‌کنند.

 


نمایش تعداد بازدیدها : 6573

بازگشت                ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0