• En
  • ساعت : ۱۳:۲۶:۲۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۵/۰۸/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 489
  • کد خبر : ۱۰۵۲۶۰
    /  2
معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک معرفی شد
مدیر عامل : ارزش آفرینی پست ملی با توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الكترونیك امكان پذیر است
<span id="ctl01_ctl05_ctl01_NewsContentList_ctl00_NewsAbstract" style="color: #17365d;">معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت ملی پست با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل معرفی شد.</span>

معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک معرفی شد

مدیر عامل : ارزش آفرینی پست ملی با توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک امکان پذیر است


معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت ملی پست با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، روز گذشته طی مراسمی با حضور مهندس مهری معاون وزیر،رییس هیات مدیره و مدیرعامل ، اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل، جمعی از مدیران ستادی و اجرایی و کارکنان بخش های مختلف ،دکتر عیسی نجفی به عنوان معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک معرفی و از زحمات و تلاش های مهندس میرزایی سرپرست سابق این معاونت تقدیر شد.

مهندس مهری در این مراسم با اشاره به اهمیت سه وجهی سازی فیزیکی، الکترونیکی و مالی خدمات و فعالیت ها نزد شبکه اظهار داشت: با توجه به ساختار جدید مصوب هیات مدیره معاونت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک تاسیس شده است.

مدیرعامل ادامه داد: زیرساخت های اولیه و تمهیدات لازم چه از نظر ساختمان ،ساختار و نیروی انسانی فراهم و تمامی فعالیت ها در این بخش متمرکز شده اند.

وی دکتر نجفی را فردی فرهیخته و علمی خواند و گفت: تجارب اجرایی و شناخت بهینه از بخش خصوصی در کنار دانش و تخصص کافی در حوزه ITمبنای انتخاب وی برای تصدی این معاونت که از اهمیت و حساسیت خاصی برای شبکه برخوردار است بوده که قطعا راهگشا و موثر خواهد بود.

رییس هیات مدیره همچنین از مهندس میرزایی مدیرکل جغرافیایی و بانک های اطلاعاتی و سرپرست سابق معاونت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک و نصیری معاون برنامه ریزی و امور پشتیبانی که منشا اثرات مثبتی بوده اند و  اقدامات ارزشمندی را صورت داده و امور این بخش را با جدیت و صبوری ساماندهی نمودند تشکر و قدردانی نمود.

استفاده از فناوری اطلاعات در جهت یکپارچگی و نوآوری

مدیرعامل در این مراسم با اشاره به این که جهت گیری های پست های دنیا به سوی یکپارچگی و نوآوری است که اساس آن فناوری اطلاعات است بیان داشت: پست ایران نیز باید به سرعت به این سمت و سو حرکت نماید.

وی یکپارچگی را نیاز پست و مردم خواند و گفت: باید سیستم های جزیره ای در تمامی فرایندها تجمیع و یکپارچه شود.

مهندس مهری با تاکید بر این که یکپارچگی باید به فرایندهای مربوط به مشتری نیز تسری یابد تصریح کرد:مدیریت مرسوله از سوی مشتری باید رویکرد اصلی شبکه باشد به طوری که وی هر لحظه بتواند مرسوله خود را مدیریت و زمان و مکان توزیع را به طور برخط تعیین نماید.

وی خواستار هم افزایی سه بخش  تجارت الکترونیک؛داده های مکانی و کدگذاری و فناوری اطلاعات ،واحدهای تحت فعالیت معاونت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک ،به منظور دستیابی به یکپارچگی مدیریتی شد و خاطرنشان کرد: باید بنیان این معاونت به درستی نهاده شود تا بتواند اثربخش باشد.

مدیرعامل افزود: رویکرد این سه بخش باید تبدیل به بخش درآمدزا و خودگردان باشد به طوری که همانند واحدهای اجرایی ارزیابی شوند.

رییس هیات مدیره با بیان این که با توجه به تغییر نیازهای مشتریان سرویس های کنونی در آینده وجود نخواهند داشت اظهار داشت: فناوری اطلاعات امروزه پایه بسیاری از خدمات است و پست نیز باید خدمات جدید و نوآورانه منطبق با این فضا برای مشتریان طراحی و ارایه نماید.

معاون وزیر نوآوری را لازمه شبکه دانست و گفت: باید به سرعت خدمات جدید نظیر ebox وکارپوشه الکترونیک را به سازمان ها ارایه دهیم؛چرا که در غیر این صورت این خدمات از سوی سایر ارایه دهندگان عرضه خواهد شد.

وی با تاکید بر این که انتظار شبکه از این معاونت بسیار بالاست ادامه داد: باید با برنامه ریزی اصولی کاستی ها جبران شود و جهت گیری سرمایه گذاری ها به سوی عرضه خدمات جدید باشد.

تلاش برای انجام وظایف حاکمیتی در زمینه تجارت الکترونیک

مهندس مهری با اشاره به اساسنامه و ماموریت های جدید اظهار داشت: مطابق با بند 11 ماده 5  این اساسنامه، شرکت ملی پست به عنوان متولی حوزه تجارت الکترونیک در زمینه های نظارت،امنیت، مبادلات مالی و اجرا معرفی شده است.

رییس هیات مدیره با بیان این که اساسنامه جدید فرصت، مزایا و قابلیت های بسیار خوبی را برای پست در زمینه تجارت الکترونیک فراهم نموده تاکید کرد: باید با نگاهی جدی و تلاشی مضاعف زیرساخت های الکترونیکی را توسعه بخشیده و این تکالیف اجرایی شود.

مدیرعامل سرویس تجارت الکترونیک را از سرویس های استراتژیک شبکه خواند و گفت: آینده پست ایران به این سرویس وابسته است و باید به سرعت توسعه یابد.

بازمهندسی فرایندها با رویکرد تجاری سازی

مهندس مهری با تاکید بر این که روند تدوین آیین نامه اجرای پست نماد به منظور تصویب در بالاترین مرجع با نگاه حاکمیتی تسریع یابد یادآور شد: اهداف و برنامه های پیش بینی شده در حوزه تجارت الکترونیک به طور مستمر رصد می شود و انتظار می رود شتاب گیرد.

وی ارایه گزارش از وضعیت تجارت الکترونیک را ضروری برشمرد و گفت: در طراحی نرم افزارها مباحث زنجیره تامین،فیلترینگ هوشمند کالاهای ارایه شده در سایت،دریافت بازخورد مشتری و مدیریت ارتباط با تامین کنندگان در نظر گرفته شود.

مهندس مهری توسعه زیرساخت به منظور ورود به بازار بین الملل را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: باید در حوزه نرم افزار قدرت رقابت با کسب و کارهای مشابه در سطح کشور را داشته باشیم.

رییس هیات مدیره درخصوص پکیج تجارت الکترونیک گفت: باید تسهیل در دسترسی مشتری به طور ویژه (مبتنی بر تلفن همراه) در این پکیج لحاظ شود.

وی افزود: حساسیت های موجود در مباحث مالی واقع بینانه باشد و بخش پرداخت ها نیز ساماندهی شود.

لزوم امکان سنجی پروژه ها و قراردادهای فناوری اطلاعات

مدیرعامل در ادامه سخنانش با بیان این که باید تعدد نرم افزارها و قراردادهای پیمانکاری در بخش تامین کنندگان حوزه ITساماندهی شود گفت: در حوزه نرم افزار و زیرساخت با مدیریت بهینه می توانیم به شرکتی پویا و چابک تبدیل شویم.

وی خواستار مطالعه و امکان سنجی پیش از انجام پروژه ها شد و بیان داشت: طرح دیتا سنتر در سال گذشته به واسطه مباحث کلان و فرابخشی مطرح شد؛ اما با ورود سایر بخش ها استراتژی شرکت در این خصوص تغییر یافت.

مهندس مهری با اشاره به این که باید روش های جایگزین بررسی و مورد استفاده قرار گیرد بر بررسی وضعیت استان ها از نظر زیرساختی و اتاق سرور و استفاده از مکانیزم های نرم افزاری و شبکه ای در جهت استفاده بهینه از ظرفیت استان ها تاکید کرد.

وی در همین ارتباط گفت: با ایجاد تغییرات لازم و به کارگیری شیوه های علمی و نرم افزارهای مربوطه ،در عین سیاست تمرکز، بازدهی افزایش یابد.

خروج از کاربری محض دیگر موضوعی بود که رییس هیات مدیره به آن اشاره و عنوان کرد: در این حوزه از دانش و فن متخصصین مجرب استفاده شود.

مهندس مهری با بیان این که اشراف کافی در امکان سنجی،تحلیل و سایر فرایندها مدیریت بهینه پروژه ها و قراردادها را موجب خواهد شد افزود: مستندسازی تمامی تولیدات نرم افزاری و زیرساختی در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل همچنین درخصوص همکاری با بخش خصوصی یادآور شد: این مهم مورد بازنگری قرار گیرد و از توان شرکت های دارای درجه شورای عالی انفورماتیک استفاده شود.

برون سپاری فعالیت ها در جهت منطقی سازی اندازه ساختارهای سازمانی، کاهش هزینه ها دیگر نکته مورد تاکید رییس هیات مدیره بود.

ضرورت ایجاد و بهره برداری از Big dataمبتنی بر وب و تلفن همراه

مدیرعامل با اشاره به تصویب پروژه ملی GNAFبه عنوان طرح اقتصاد مقاومتی بیان داشت: تلاش شود تا مالکیت داده ها و فرایندهای پردازش شده به صورت یکپارچه و با کمترین وابستگی به سایر دستگاه ها،تقویت جایگاه نظام کد پستی را موجب شود.

وی با بیان این که تسهیل استفاده از سرویس کد پستی برای سایر سازمان ها و بخش های خصوصی فراهم شود یادآور شد: همچنین زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری به منظور رعایت الزامات امنیتی نیز تامین شود.

مهندس مهری با تاکید بر این که باید برنامه ریزی های لازم در جهت ارایه سرویس های مبتنی بر کد پستی از طریق وب صورت گیرد افزود: این تحول باید به تمامی واحدهای اجرایی و لایه های فرایندی کد پستی نیز گسترش یابد.

مدیرعامل اظهار داشت: تولید و بهره گیری از برنامه های مبتنی بر تلفن همراه و تلفن گویا و همچنین استفاده از تجارب شرکت های دانش بنیان با نگرش اقتصاد مقاومتی با جدیت دنبال شود.

مهندس مهری افزود: با توجه به جدید بودن این معاونت باید همه با همت جدی این بخش را یاری نماییم تا بتواند اهداف شبکه را محقق نماید.

وی ضمن تشکر از دکتر نجفی برای پذیرش سمت جدید اظهار امیدواری کرد: این معاونت با عملکردی موثر سهم پست را از بازار تجارت الکترونیک افزایش دهد.

براساس این گزارش در این جلسه سایر حاضران نقطه نظرات و دیدگاه های خود را مطرح نمودند.

مهندس میرزایی نیز گزارشی از عملکرد دوره تصدی سرپرستی معاونت فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک  ارایه نمود.

همچنین دکتر نجفی ضمن تشکر از حسن نظر مدیرعامل به تشریح برنامه های معاونت مربوطه پرداخت.

در پایان مراسم حکم انتصاب دکتر نجفی به وی اعطا و طی لوحی از زحمات مهندس میرزایی تجلیل شد.

امتیاز :  ۴/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    آخرین بروزرسانی سایت : 1398/06/16 08:20
    V5.3.12.0