نمایشگر دسته ای مطالب

null بازگرداندن "روز جهانی پست" به تقویم رسمی کشور

مدیرعامل شرکت ملی پست خواستارشد؛ 1400/6/24 - 15:29
بازگرداندن روز جهانی پست به تقویم رسمی کشور

رمضانعلی سبحانی فر در آستانه روز جهانی پست، خواستار بازگرداندن عنوان "روز جهانی پست" در تقویم رسمی کشور شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، رمضانعلی سبحانی فر در مکاتبه با  سید محمدرضا موالی زاده دبیرشورای فرهنگ عمومی کشور، با اشاره به اهمیت خدمات شرکت ملی پست در جامعه و حذف این عنوان طی سال های گذشته از تقویم‌ رسمی کشور، به بازگرداندن عنوان آن در روز ۱۷ مهرماه مصادف با نهم اکتبر روزجهانی پست تاکید کرد.
دربخشی از متن این نامه آمده است:
از دیرباز پست به عنوان یک نهاد خدمت رسان در خدمت مردم و دولت بوده است و نمونه بارز خدمات ارزنده آن همراهی با رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس به عنوان نویدبخش خبر سلامتی رزمندگان به خانواده های گرانقدر این عزیزان بوده و در پروژه های ملی از جمله توزیع کالابرگ، کارت ملی و سایر طرح های کلان نیز در کنار دولت انجام وظیفه کرده است. 
کارکنان پست، در روزهای همه‌گیری بیماری منحوس کرونا همگام با مدافعان سلامت که برای حفظ جان مردم، خود را در معرض خطر قرار دادند و به عنوان قهرمانان سلامت به‌ حق از طرف تمام جامعه مورد تحسین قرار گرفتند.
این کارکنان، تمام این مدت با وجود مخاطرات پیش رو، بدون مرخصی و تعطیلی با تمام توان در کنار مردم ایستادند و  این امکان را برای بسیاری از هموطنان فراهم کرده‌اند تا شعار "در خانه بمانید، تا سالم بمانید" تحقق یابد.
یادآور می شوم، نهم اکتبر (۱۷ مهر) روزی که در تقویم جهانی برای پاسداشت خدمات کارکنان پست، به عنوان "روز جهانی پست" نامگذاری شده است، در چند سال اخیر از تقویم رسمی کشور حذف شده و به فراموشی سپرده شده است.
گفتنی است؛ تا چند سال قبل در تقویم کشور ما نیز این روز ثبت و بهانه ای برای تقدیر از زحمات کارکنان شبکه پستی علی الخصوص نامه رسانان بوده است.  لذا تسریع  در این امر مزید امتنان است.