• ساعت : ۱۲:۱۳:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 1079
  • کد خبر : ۱۵۶۴۹۰
مشاور مدیرعامل بر رعایت اصول بهداشتی در پیشگیری از آنفلونزا تاكید كرد
مشاور مدیرعامل و مجری طرح بیمه گفت: با توجه به شیوع بیماری آنفلونزا در میان گروه های مختلف مردم، رعایت نکات بهداشتی مهمترین شیوه پیشگیری از این بیماری است.

مشاور مدیرعامل بر رعایت اصول بهداشتی در پیشگیری از آنفلونزا تاکید کرد

 

مشاور مدیرعامل و مجری طرح بیمه گفت: با توجه به شیوع بیماری آنفوانزا در میان گروه های مختلف مردم، رعایت نکات بهداشتی مهمترین شیوه پیشگیری از این بیماری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، دکتر ناصر نجفی با اشاره به شروع فصل سرما،  شیوع ویرس آنفلونزا و ابتلا شمار زیادی از افراد به این بیماری، از همکاران شبکه پستی خواست با رعایت برخی نکات بهداشتی مانند پرهیز از دست دادن و روبوسی کردن و شستن چندین بار دست ها با آب و صابون در طول شبانه روز، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

وی استفاده از دستمال هنگام عطسه و سرفه، انداختن دستمال های استفاده شده در سطل های زباله در دار، و رعایت فاصله حداقل یک متری با بیمار مبتلا را از دیگر نکات ضروری در پیشگیری از ابتلا به این بیماری عنوان کرد.

نجفی با اشاره به علائم آنفلونزا و تفاوت آن با سرما خوردگی، گفت:  آنفلونزا همراه با درگیری شدید تنفسی، تب بالا و دردهای استخوانی است در حالیکه این علایم در بیماری سرما خوردگی به مراتب ضعیف تر است.

به گفته وی، علائم این بیماری سه تا پنج روز و گاهی تا هفت روز به طول می ‌انجامد و افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف تری هستند، بیشتر در معرض ابتلا قرار دارند.

مشاور مدیرعامل از مهمترین راه های تقویت سیستم ایمنی بدن را مصرف میوه ها، سبزیجات و مکمل های حاوی ویتامین ث دانست و گفت: مصرف مداوم این ویتامین به ویژه در فصول سرما که زمینه ابتلا به بیماری بیشتر است، کمک زیادی به تقویت سیستم ایمنی بدن می کند.

وی در خصوص استفاده از واکسن آنفلونزا نیز گفت: بهترین زمان تزریق این واکسن یک ماه پیش از شروع فصل سرماست، اما در حال حاضر با توجه به شیوع این بیماری توصیه می شود برخی گروه های جامعه از جمله زنان باردار، کودکان، افراد بالای 60 سال، بیماران دیابتی، قلبی، ریوی و تمامی کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، این واکسن را بزنند.

نحفی با تاکید بر پرهیز از مصرف خودسرانه دارو و حضور در مکان های پر تردد و اماکن عمومی، افزود: در صورت بروز علائم، فرد باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند.

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

آخرین بروزرسانی سایت : 1399/04/19 19:32
V5.5.5.0