نمایشگر دسته ای مطالب

null بازدید معاون وزیر ارتباطات و معاون شهردار تهران از خانه مستوفی الممالک

بازدید معاون وزیر ارتباطات و معاون شهردار تهران از خانه مستوفی الممالک

بازدید معاون وزیر ارتباطات و معاون شهردار تهران از خانه مستوفی الممالک

1401/10/27 - 10:39

ضرورت حفاظت از آثار تاریخی، به عنوان یک دغدغه ملی و جهانی در دولت سیزدهم بیش از پیش مورد تاکید قرار دارد. خانه مستوفی الممالک به عنون یک اثر تاریخی که مالکیت آن به شرکت ملی پست تعلق دارد از این قاعده مستثنی نیست.

به گزارش دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست؛ محمود لیائی معاون وزیر ارتباطات با همراهی حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی ومعماری ،حامد سلیمی مدیرکل معماری و ساختمان و  مصطفی پورعلی شهری مدیرکل دفتر حقوقی، املاک و قراردادهای شرکت ملی پست، با هدف پی گیری وضعیت بازسازی وترمیم خانه مستوفی الممالک از این اثر تاریخی بازدید کردند.

محمود لیائی در این خصوص گفت: «در راستای دستورالعمل هیئت دولت پیرامون مولد سازی ساختمان های دستگاه های دولتی جهت بهینه سازی استفاده از این بناها شرکت ملی پست و شهرداری تهران در حال بررسی و پیگیری سریعتر مرمت این اثر هستند.»

وی افزود: مذاکرات وجلسات متعددی طی ماههای اخیر با مجموعه های مربوطه از جمله وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی، شهرداری تهران و ... جهت همفکری و تعامل انجام شده است و مرمت و احیای این بنای تاریخی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی پست خاطرنشان کرد: «تعیین هدف یا اهداف فرایند ترمیم و بازسازی این اثر تاریخی، متاثر از عوامل مختلفی است که بدون مشارکت و شناخت درست آنها نمی‌توان مسیری بی‌نقص برای آن در نظر گرفت لذا با همفکری با نهادهای مربوطه پی گیر این مهم هستیم.»

معاون وزیر ارتباطات یادآور شد: «با توجه به اینکه خانه 125 ساله مستوفی الممالک در تملک پست جمهوری اسلامی قرار دارد لذا این دغدغه برای مسئولان وزارت ارتباطات و شرکت ملی پست همواره وجود داشته است.»